Ką kaimo turizmas siūlo vestuvėms?

Lietuva yra nepaprastai graži ir savitą kraštovaizdį turinti šalis.   Juk Lietuvoje yra apie tūkstantį penkis šimtus lankytinų vietų. Būtent todėl, jaunavedžiai, organizuojantys savo didžiausią gyvenimo šventę dažnai jai sutikti pasirenka kaimo turizmą. Kaimo sodyba  yra puikus variantas, jeigu planuojama daryti dviejų dienų šventę, su didesniu skaičiumi žmonių. Tiesa, jeigu vestuvės rengiamos sezono metu, turint omenyje vėlyvą pavasarį – rudens vidurį, užsakymus reikia derinti iš anksto, nes, nepaisant didelio sodybų skaičiaus Lietuvoje, savaitgaliais sunku gauti laisvą vietą didelėms šventėms.

Lietuvoje esančių kaimo sodybų skaičius siekia keturis šimtus. Beje, šis skaičius nepastovus, nes vis daugiau verslininkų griebiasi šio verslo, ieškodami kitokių stilių ar kažkokių naujovių, galinčių nustebinti klientą.

Kaimo sodyba galėtų būti apibrėžta kaip gamtos prieglobstyje esantis, kuo mažiau miesčioniškos ar urbanistinės stilistikos turintis architektūrinis objektas. Dažniausiai netoli jo esti koks nors vandens telkinys, upė ar ežeras bei pirtis. Tačiau šiais laikais ne visos Lietuvoj esančios kaimo sodybos galėtų būti apibūdinamos kaip kaimo. Dažnos jos perėmusios vakarietišką stilių, Vokietijos ir Šveicarijos kaimams būdingas detales, kito pasižymi išskirtiniu modernu ar net savotika miesto dvasia. Pasaulis kosmopolitėja ir maišosi, vieniems nuolat notisi ištrūkti iš dinamiškos rutinos, kiti tik joje jaučiasi gerai. Taigi kaimo sodyba kaimo sodybai nelygi.

Jaunavedžių pora Matas ir Simona savo vestuves atšventė Kauno rajone, Rokų apskrityje esančioje sodyboje „9 vėjai“ .  Tai vadina bene geriausia savo gyvenimo patirtimi. Vos pradėję dairytis patalpų savo šventei, buvo įsitikinę, kad vestuves atšvęs grynai kaimiškoje aplinkoje. Sodyba „9 vėjai“ tuo metu dar nebuvo labai žinoma, savininkė kaip tik buvo pradėjusi darbuotis prie reklamos. Dėl to, kad kaimo sodyba dar buvo labai nauja, buvo sunku rasti ir atsiliepimų. Tačiau pasirodo viso to nereikėjo. Savo sprendimą jaunavedžiai priėmė atsitiktinai užsukę į šią naują sodybėlę. Aplinka juos pakerėjo. Pardoksalu, bet ši nė iš tolo nepriminė kaimo, priešingai –tai savotiška vila, leidžianti nusikelti į kažin kokius dekupažinius laikus. Jaunavedžiai siūlo niekada neapsiriboti nuotraukomis, nuvykti pasidairyti, jei širdžiai bus miela, išsyk pajausite.