Liemenukas – sveikai moteriai?

Turbūt daugelis merginų ir moterų liemenuką sieja su patogumu ir, žinoma, krūtinės išryškinimu. Juk kiekvienas vyras mėgsta pavarvinti seilę žiūrėdamas į gražią krūtinę. O šiais laikais nesidrovimą ją ir rodyti. Liemenėlės siejamos ne tik su gražia krūtine, tačiau ir su sveikata. Tiesa, nevienapusiškai, nes kol vieni akcentuoja jų teikiamą naudą, kiti sako – jog jos nėra pats geriausias pasirinkimas, tad geriau apskritai jų nedėvėti. Kaip yra ištiesų? Atsakyti sunku, kadangi abi nuomonės yra grįstos mokslininkų, daktarų, kurie teigia atlikę išsamius tyrinėjimus prieš paskelbdami vienokias ar kitokias išvadas. Kur tiesa tegali nuspręst pati moteris. Tad toks, kurios liemenėlė padeda jaustis savimi – nešiokime jas. Tos kurios mano, jog tai nėra reikalinga – išlaisvinkite savo krūtinę. Juk galiausiai, kiekviena gali rinktis taip, kaip jai geriau.

Liemenėlės nauda yra akivaizdi

Visgi, kad ji turi teigiamų savybių yra pateikiama daugiau faktų. Sakoma jog ji padeda išlaikyti stuburo tiesumą, kadangi tam tikra prasme padeda ir skatiną moterį sėdėti tiesiai. Juolab, ji padeda kuo ilgiau išlaikyti krūtinę stangresnę. Buvo kilę ginčai, jog nuo liemenukų kaip tik moters krūtinė greičiau praranda forma, tačiau remiantis moksliniais faktais greitai ši informacija buvo paneigta. Šie paprasti faktai padeda įskiepyti moterims faktą, jog liemenėlės nešiojimas yra būtinas procesas. Daugelis paprasčiausiai neįsivaizduotų dienos be jos. Juk vien estetinis vaizdas yra gražesnis. O ką daryti mažos krūtinės savininkėms, kurioms padidinančios liemenėlės tiesiog išsigelbėjimo ratas. Visgi, kalbos nerimsta. O ką sako kiti?

Liemenėlė – ligų šaltinis

Tai jog liemenėlė skatina įvairias ligas iš pirmo žvilgsnio atrodo absurdiška. Juk tai paprasčiausias apatinis drabužis, kurios tikroji funkcija yra prilaikyti krūtinę. Išties, kuomet liemenukas pasirenkamas netinkamos dydžio arba formos su tuo gali būti susiję ir įvairūs sprando ar nugaros skausmai. Ypač situaciją apsunkina per maži liemenukai, kadangi jie užspaudžia nervus ir raumenis. Galiausiai pasirenkami tokie netinkami dydžiai, jog net kraujui sunku krešėti. Kai kurie teigia, jog liemenėlės yra krūtinės vėžio riziką didinančios priemonės. Iki šiol sąsaja tarp jų nėra įrodyta, taigi dažniausiai tokia informacija ir lieka neįrodytais faktais.

Tai ką nuspręsti?

Ar liemenukas jums yra reikalingas ar ne – galite nuspręsti tik jūs pati. Turbūt daugelis moterų sau yra uždavusios šį klausimą, o atsakymą gali rasti tik kiekviena individualiai. Vienos moterys su liemenuku praleidžia praktiškai visą dieną, iki tol kol eina miegoti, kitos vos kelias valandas per dieną, o kartais nebūna net ir tiek. Kokia moterimi esate jūs – nuspręskite pati. Paprasčiausiai pasitikėti vien kitų sakomais faktais gali būti sunku, tad geriausia turėkite savo nuomonę ir įgyvendinkite ją kasdieną tam tikra apranga.